Wybieramy lodówkę. Co jest ważne poza klasą energetyczną i funkcją no Frost?

Nowoczesne urządzenia AGD, muszą spełniać dziś szereg funkcji, aby mogły być uznane za naprawdę dobre. Większość osób, planujących zakup lodówki, zwraca przede wszystkim uwagę na jej pojemność. Konsumenci szukają takiej chłodziarko- zamrażarki, która zdoła pomieścić zapasy żywnościowe na potrzeby całej rodziny. Jakimi kryteriami należy kierować się przy wyborze lodówki i jaką wybrać, aby oprócz dużej pojemności spełniła swoją rolę?

1.Lodówka no Frost

W chwili obecnej jest to niemalże standard i każda lodówka zaopatrzona jest w taki system. Polega on na utrzymywaniu odpowiedniej cyrkulacji i wilgoci. Dzięki temu szron i lód nie osadza się na ściankach urządzenia, zarówno jeśli chodzi o zamrażarkę, jak i lodówkę. Najlepsza lodówka poza opcją no Frost, powinna być też energooszczędna.

2.Energooszczędność

Najczęściej spotykamy oznaczenia z siedmioma klasami energetycznymi, począwszy od klasy D, najniższej i najmniej energooszczędnej, a skończywszy na klasie A+++, które oznacza urządzenie najbardziej energooszczędne. Im klasa energooszczędności wyższa, tym cena lodówki adekwatnie rośnie.

3.Tania i dobra lodówka opinie

Przy wyborze najlepszej lodówki, kierujemy się zazwyczaj opiniami innych użytkowników. Liczy się nie tylko opis podany przez producenta lub sprzedawcę, ale przede wszystkim prawdziwe recenzje realnych osób, które mają taki sprzęt u siebie w domu i korzystają z niego już jakiś czas.

4.Inne udogodnienia

Lodówka no Frost to niemalże opcja podstawowa, dlatego producenci stają na głowie, żeby ulepszyć swoje urządzenia. Oprócz wnętrza lodówki o standardowym wyglądzie, możemy natrafić na modele z dodatkowym schowkiem, przeznaczonym na magazynowanie kostek lodu. W pojemniku możemy też zamrażać drobne owoce lub warzywa. Zarówno kostki lodu, jak i warzywa lub owoce nie przejmują zapachu pozostałych produktów spożywczych umieszczonych w lodówce. Spotkać też można modele zaopatrzone w profilowane półki na napoje, które dzięki wygięciu pod pewnym kątem, zapobiegają rozlaniu się napojów.

5.Co to system multiflow?

Równomierne chłodzenie we wnętrzu lodówki zapewnia system multiflow. Wszystkie produkty są chłodzone w równym stopniu, co przedłuża ich termin przydatności do spożycia. Ponadto system ten przyspiesza chłodzenie tuż po otwarciu drzwi lodówki. Najlepsza lodówka dostępna na rynku sprzedażowym, oprócz wyżej wymienionych udogodnień, może też być zaopatrzona w powłokę antybakteryjną. Zatem, jaką lodówkę wybrać, żeby dbała ona przy okazji o nasze zdrowie?

6.Powłoka antybakteryjna:

Wypełnia ona wnętrze lodówki, może być to powłoka zwierająca domieszkę srebra. Powłoka ta oczyszcza nieco powietrze w lodówce, nie czujemy też nieprzyjemnego zapachu, a jedzenie pozostaje dłużej świeże. Powierzchnie pokryte srebrem są wolne od bakterii chorobotwórczych i wirusów.
Oprócz powłoki, możemy spotkać się z lodówkami zaopatrzonymi w jonizator powietrza lub filtry. Mają one za zadanie także oczyszczanie powietrza, a specjalny generator wytwarzając jony dodatnie i ujemne eliminuje wirusy, grzyby i bakterie.

7.Tryb super mrożenia i super chłodzenia:

Jeśli zastanawiamy się, jaką lodówkę wybrać, możemy wybrać tą z funkcją super mrożenia lub super chłodzenia. W pierwszym przypadku produkty dokładane do zamrażarki nie powodują częściowego rozmrożenia produktów umieszczonych w zamrażarce już wcześniej. Ponadto funkcja ta umożliwia szybkie przygotowanie kostek lodu. Druga funkcja jest natomiast bardzo przydatna latem, gdy temperatura w lodówce może wzrosnąć. Funkcja super chłodzenia zazwyczaj włącza się automatycznie.

8.Tania i dobra lodówka opinie użytkowników a design

Miłośnicy designu mogą wybrać lodówki stylizowane na retro, minimalistyczne lub w duchu industrialnym. Jednak za ciekawy design trzeba zapłacić więcej, podobnie jak za lodówkę z powłoką antybakteryjną lub systemem multiflow.

Decyzja

Dobrą i niedrogą lodówkę kupimy już za około 2 tysiące złotych. Oprócz tego warto skorzystać ze styczniowych promocji i, tzw. ,,czyszczenia magazynów”. Najlepsza lodówka powinna być też cicha. Podstawowe opcje będą w zupełności wystarczające, ale jeśli marzy nam się naprawdę, kolokwialnie mówiąc ,,wypasiona” lodówka, przygotujmy się na większy wydatek niż wspomniane 2 tysiące złotych. Modele wyposażone w alarmy ostrzegające o otwartych drzwiach, niecodziennym designie i o wszystkich opcjach dodatkowych to luksus, za który trzeba sporo zapłacić.