Jakie są style wnętrza?

Dom, w którym nie rozbrzmiewa śmiech dzieci, jest martwy.” – Małgorzata Gutowska-Adamczyk

4 kąty, a w nich idealne miejsce do relaksu, odpoczynku po ciężkiej pracy.

Dom to dwa odmienne pojęcia, jedno może dotyczyć domu i kochającej się rodziny, a drugie może określać budynek jako miejsce. Dlatego też człowiek powinien odróżniać te dwa odrębne, zupełnie sobie przeciwstawne pojęcia. One mają inne znaczenie, a człowiek musi do tego się dostosować. I nie zawsze w danym budynku żyje miłość. Choć można się zasugerować utworem literackim, który mówi o tym, że w każdym domu jest historia, która jest schowana w 4 ścianach i nie zawsze jest on piękna, bajkowa, gdyż może być w niej ukryta prawda.

Jednak gdy chcemy wyznaczyć sobie za cel dom do relaksu, możemy go pod tym kątem udoskonalać. I gdy wypełniamy nasze pierwsze mieszkanie, możemy zastosować się do tego, by salon był idealnym miejscem, na relaks, sypialnia na nocny odpoczynek, a kuchnia stworzona do wyśmienitych posiłków. Posiłków, które pobudzają organizm, oraz wspierają zdrowie, o które należy dbać.

Wiele elementów może mieć wpływ, by budynek stał się miejscem odpoczynku, ochrony przed upałami i była taki, aby domownicy czuli się w nim bezpieczni i czuli się wygodnie.

Jakie są rodzaje aranżacji wnętrz?

Wyróżnić można takie aranżacje wnętrz, jak:

1. styl klasyczny, 2. styl skandynawski, 3. styl industrialny, 4. styl ekletyczny, 5. styl glamour, 6. styl vintage, 7. styl boho, 8. styl hampton, 9. styl art deco, 10. styl rustykalny.

ad 1. Styl klasyczny – tu panuje harmonia mebli, ponadczasowość, zastosowano ciepłe barwy, dodatki do wnętrza są o wyższej jakości.

ad.2. Styl skandynawski – wielkie okna, zastosowanie białych kolorów, białych mebli, wysoka estetyka, jasne kolory, prostota, akcenty, skandynawski design,

ad.3. Styl industrialny – wysokie sufity, wielkie okna, jasne kolory, podłoga w brązach, umiar w dodatkach, beton.

ad.4. Styl ekletyczny – chaos, ciekawe elementy, nieład, który jest uporządkowany,

ad.5 styl glamour – stylowe meble, nowoczesny design, w połączeniu z czymś starym, luksus, pobudzenie zmysłów, kolory nasycenie życiem, wyraziste, stylowe i gustowne kolory,

ad.6. Styl – vintage – to styl z lat ubiegłych, czyli przypada na 50′-70′, produkty stosowane we wnętrzu są praktyczne interesujące, o wysokiej estetyce i jakości, panuje tu ponadczasowość,

ad.7. Styl boho – nieład, nieuporządkowany styl, poczucie niezależności, własny styl, swój sposób bycia, ornamentyka, mieszanie epok,

ad.8 styl hampton – luksus, swoboda, mieszanie elementów drogich z tanimi,

ad.9 styl art deco – luksus, jakość, domieszka eleganckich dodatków, mix starych epok z nową, antyki, bogato zdobione materiały.

ad.10. styl rustykalny – polne kwiaty, przytulne pomieszczenia, domowe wypieki,

Na zakończenie wypada stwierdzić, że dom to miejsce, które można wypełnić wspaniałymi dodatkami, przeprowadzić remont , wprowadzić dany styl, cały też odszykować tak, by cała rodzina czuła się w nim dobrze.