Stawianie domu krok po kroku.

Za pieniądze można mieć zegarek, ale nie czas. Za pieniądze można mieć budynek, ale nie dom. Za pieniądze można mieć seks, ale nie miłość. Za pieniądze można mieć lekarstwa, ale nie zdrowie. Za pieniądze można mieć posadę, ale nie poważanie. Za pieniądze można mieć władzę, ale nie szacunek. Za pieniądze można mieć, ubranie, ale nie dobry gust. Jednym słowem, za pieniądze można mieć…ale nie można być.” – Katarzyna Grochola

Jak jest na tym rynku nieruchomości?

Dzisiejsza nowoczesna epoka wpłynęła na wszystko, począwszy do życia ludzi w takim stylu, po różne elementy, dodatki do życia, które można znaleźć na rynku, zakupić do swojego domostwa.

I dziś nie sposób nie znaleźć pomysłu na świetne znalezienie nieruchomości do mieszkania. Zakup, wynajem oraz sprzedaż danego mieszkania to rynek, który umożliwia wiele. Gdy już mamy ten potencjalny kapitał zakładowy, możemy z niego powoli tworzyć kolejne pomysły, które pomagają nam w lepszej drodze do wygodnego, luksusowego życia.

Rynek nieruchomości został stworzony po to, by ludzie mogli handlować, sprzedawać, kupować i prowadzić swoje interesy zgodnie z regulaminem, polityką i zasadami prawa. Dlatego też ludzie mogą sobie wybrać piękny apartament, dwupiętrowy w Pradze, albo piękne kilkudziesięciu metrażowe mieszkanie w Warszawie. Sky is the limit, dlatego też kupując mieszkanie, możemy za parę lat sprzedać je i wybudować dom. Ale oczywiście nie byłoby tego, gdyby nie te nowoczesne czasy. Te nowoczesne czasy zmieniły branżę budowniczą nie do poznania. Materiał, tworzywo, elementy wspierające stawienie domu. Jak i również formalności zmieniły zupełnie rynek nieruchomości.

Krok po kroku stawiamy dom.

Dziś można by powiedzieć, że stawianie domu, to nie taka prosta sprawa. I tak jest, gdyż postawienie domu to jedna rzecz, a wykończenie domu to druga rzecz. I koszty postawienia domu mogą mieć kolosalne koszty. Jednak, gdy mamy duży kapitał to możemy zakupić już gotowy dom, i nie tworzyć nowego budynku od zera.

Pierwszym krokiem jest przygotowanie środków, które będą fundamentem do realizacji planu.

Drugi krok to wybranie działki uzbrojonej, na której są podłączone wszystkie elementy, jak woda, gaz, prąd, kanalizacja itp.

Trzecim krokiem, jest zakup danej działki, która odpowiada wielkości projektu domu.

Czwartym krokiem jest wybranie projektu danego obiektu.

Przedostatnim, piątym krokiem przy stawianiu domu, jest wyrównanie terenu, ogrodzenie.

Ostatnim krokiem jest wynajęcie firmy, który postawi piękny dom, do którego się potem można wprowadzić.

Na zakończenie wypada stwierdzić, że dzisiejsza forma stawiania domów zupełnie odbiega, od dawnych ciężkich czasów, gdzie budownictwo polegało na tym, że nie można nawet było sprowadzić materiały budowlanego z zagranicy. Efektem braku materiału, braku rozbudowy branży budowlanej było niewstąpienie do Unii Europejskiej, stało się to dopiero w roku 2004.