Narożnik z funkcją spania w rustykalnym salonie

Rustykalny salon to wyjątkowe miejsce w klimatycznym domu. Pełni ono zarówno funkcję reprezentacyjną, służąca odpoczynkowi czy podejmowaniu gości. Aby odpowiednio zadbać o funkcjonalność tej przestrzeni, niezbędne jest odpowiedniej miejsce, pozwalające na komfortowe spędzenie czasu. Idealnym meblem, który cechuje zarówno elegancja, i praktyczny wymiar, jest narożnik z funkcją spania w rustykalnym salonie.

Jak dobrać narożnik do salonu?

Narożnik z funkcją spania w rustykalnym salonie powinien być odpowiednio dopasowany zarówno do wielkości pomieszczenia jak i do jego kolorystyki. Zbyt duży mebel optycznie zmniejszy pokój i ograniczy możliwość przemieszczania się czy dodania innych, potrzebnych dodatków. Przed zakupem narożnika warto zatem zmierzyć miejsce, w którym ustawimy go na stałe. Pamiętajmy także aby w naszych obliczeniach zanotować szerokość narożnika po jego rozłożeniu. Wielkość narożnika warto uzależnić także od ilości osób, jakie ma pomieścić. Na rynku dostępne są zarówno mniejsze, trzyosobowe narożniki jak i większe, na których może wygodnie odpocząć pięć a nawet siedem osób.

Jeśli chodzi o kolorystykę narożnika z funkcją spania warto działać według metody: trzy kolory w pomieszczeniu. Takie sposób aranżacji wnętrza pomoże uniknąć przeładowania kolorami, które mogą wprowadzić do wnętrza chaos zamiast harmonii. W salonie rustykalnym idealnie sprawdzi się narożnik w kolorze brązu czy ciemnej zieleni, który idealnie skomponuje się z drewnianymi meblami czy sosnowymi stropami. Dla odważniejszych aranżacji można użyć narożnika z funkcją spania w kolorze bordowym czy nawet żółtym. Ożywią przestrzeń i nadadzą jej oryginalnego wyglądu.

Funkcjonalny narożnik w salonie

Funkcjonalność to jedna z najważniejszych cech mebla wypoczynkowego, jakim jest narożnik z funkcją spania. Liczy się ona zarówno w momencie, kiedy mebel jest złożony i służy do oglądania telewizji czy spotkania z przyjaciółmi jak i w czasie snu. Po rozłożeniu każdy praktyczny mebel powinien mieć minimum 140-150 cm szerokości aby mogły odpocząć dwie dorosłe osoby. Im szersza jest powierzchnia spania, tym lepszy i bardziej komfortowy wypoczynek.

Idealny narożnik z funkcją spania w rustykalnym salonie to przede wszystkim taki, który spełni oczekiwania użytkowników. Modele, dostępne na stronie meble.pl pewnością znajdą swoich wielbicieli.

Kategoria: dom, drewno