Użytkowe i dekoracyjne atrybuty luster jako funkcjonalny i artystyczny akcent wyposażenia wnętrz

Lustra pełnią ważną funkcję w wyposażeniu wnętrz, dzięki czemu pomieszczenie staje się bardziej estetyczne, jaśniejsze, a przede wszystkim sprawia wrażenie, że jest optycznie większe.

Dlatego nie należy długo się zastanawiać, ale raczej znaleźć modele luster, które będą najlepiej pasowały do stylu konkretnych pomieszczeń w domu. Na rynku można znaleźć lustra we wszystkich kształtach i rozmiarach, od luster klasycznych po lustra designerskie, ale też i oryginalne lustra, które wprowadzą dodatkową stylizację do pomieszczenia i nadadzą mu specyficznego uroku.

Wybór luster do domu oznacza znalezienie modelu, który będzie najlepiej pasował do wyglądu wytypowanego przez nas pomieszczenia. W przypadku tego typu mebli piękno musi iść w parze z funkcjonalnością, na przykład zestaw luster o różnych rozmiarach będzie świetnie wyglądał na ścianach w holu wejściowym, ale być może nie będzie pasował do ścian w łazience.

W asortymencie luster można znaleźć takie, które można dopasować do każdego typu pomieszczenia, a są to:

  • lustra do sypialni. Sypialnia jest pomieszczeniem, w którym się odpoczywa, ale także, w którym wybiera się codzienny strój. Do tego celu doskonale nadają się długie, szerokie lustra stojące, które występują w różnych stylach i z są wykonywane ze zdywersyfikowanych materiałów,
  • lustra do przedpokoju. Kto nie przegląda się w lustrze po raz ostatni przed wyjściem z domu? W przypadku przedpokoju doskonale sprawdza się zestaw luster ściennych, który jest idealny zarówno do małego przedpokoju, jak i do większej przestrzeni.

Lustra do przedpokoju stanowią stylową dekorację, powiększają przestrzeń i zadziwiają, nie rzucając się w oczy. Nowoczesne i designerskie lustra do przedpokoju to pomysł, aby upiększyć to ważne pomieszczenie i stworzyć awangardową wizytówkę domu.

Wyszukane geometrie, wyrafinowane materiały i prestiżowe rzemiosło tworzą dzieła o świeżym i współczesnym nastroju, które czynią z prostego przedmiotu użytkowego, jakim jest lustro do przedpokoju, cenny akcent artystyczny wyposażenia wnętrza.

  • lustra do salonu. Nie powinno się lekceważyć znaczenia lustra, zwłaszcza w salonie lub jadalni. Jeśli powierzchnia salonu jest ograniczona, lustro ścienne w pobliżu okna rozjaśni pomieszczenie i sprawi, że wnętrze będzie się wydawało większe. Na rynku można kupić modele z ramkami o wyrazistych lub wąskich kształtach, jak również lustra dekoracyjne do salonu, które poza rolą użytkową charakteryzują się wysokimi walorami estetycznymi.
  • lustra do łazienki. Łazienka to najlepsze pomieszczenie do pielęgnacji urody. Lustra są tu niezastąpione. Lusterko nad umywalką jest niezbędne, ale warto też rozważyć zakup lusterka do makijażu (z powiększeniem lub bez), aby ułatwić pielęgnację urody. Występują w wersji minimalistycznej lub barokowej, z ramami drewnianymi lub metalowymi, a wybór modelu zależy tylko i wyłącznie od gustu i wymagań klienta.

Możliwości doboru materiału, kształtu i rozmiaru luster są tak uniwersalne, że mogą przybrać niemal każdy kształt i dopasować się do każdego stylu. Jeśli mamy dom w stylu skandynawskim, najlepiej sprawdzą się lustra w drewnianych ramach w jasnych tonacjach. Natomiast, jeśli stawiamy na styl industrialny, najlepszym wyborem będą lustra w metalowej ramie, a mamy tu do wyboru zarówno lustra długie, jak i w mniejszych rozmiarach. Jeśli szukamy czegoś nieco bardziej kapryśnego, najlepiej zdecydować się  na lustra designerskie, które nadadzą domowi wyjątkowy i niezwykły charakter.