Jakie są projekty małych ogrodów?

Dom to nie tapety, nie meble, nie kąt z żyrandolem, obrazem. Dom – to tam, gdzie choćby pod gołym niebem ludzie są razem.” – Gal Anonim

Czy mały ogród jest uciążliwy?

Jak to mówią, małe jest piękne i tu z małego ogrodu można zrobić bajeczny obraz. Zachwycać się można jego drobnymi szczegółami, on może być również miejscem relaksu. I tu wyróżnić można wiele projektów dotyczących małych ogrodów, między innymi:

o. preriowy,

o. ze ścianą wodną,

o. nasłoneczniony, wypełniony bylinami,

o. leśny,

o. wypełniony kwiatami,

tarasach wypełniony roślinami, krzewami

o. pełen bambusów,

o. wypełniony zakamarkami,

o. wypełniony warzywniakiem w skrzynkach,

o. z hortensjami,

o. pełen kwiatów, cisów,

o. świetnie skoszona trawa, drzewka, pełen relaks,

skalniak,

o. geometryczny,

o. romantyczny,

o. ze skarpą.

Czy dobrym rozwiązaniem jest przydomowy ogród?

Tam, gdzie stawiamy, lub kupujemy dom , zazwyczaj jest ogród , choć są też budynki, które nie mają skrawka ziemi, jedynie sam budynek i metr na metr odstaje ogrodzenie. Jednak nie każdy chce mieć przydomowy ogród. Z niewiadomych przyczyn nie chce mieć ogrodu blisko domu. Wystarczy sam budynek i na tym się kończą wymagania.

Gdy myślimy budynek z ogródkiem mamy na myśli uprawianie roślin, warzyw, miejsce relaksu, odpoczynku oraz przyjemnie spędzony czas na łonie natury.

Przydomowy ogródek to wspaniałe rozwiązanie, gdyż można wykorzystać to miejsce do różnych hobby lub uprawiania małego rolnictwa. I tu zauważyć można hodowanie zwierząt lub owoców i warzyw, które mogą nam przynieść oszczędności, pomogą utrzymać gospodarstwo domowe. Gdyż w tych trudnych i mozolnych czasach spodziewać się można wszystkiego. A własne plony, zbiory są idealnym rozwiązaniem.

Przydomowy ogródek, jako rozwiązanie można za argumentować wieloma rzeczami. Jednak są Wady i zalety przydomowego ogrodu i one przedstawiają się następująco:

Do wad należą:

pracochłonne trawienie czasu w ogrodzie,

nie zawsze plony się udają

nie zawsze rosliny się przyjmują,

nie muszą zawsze wyrosną drzewka owocowe,

Do zalet należą:

pasja prowadzenia ogrodu,

hobby, które może być początkiem czegoś nowego,

przyjemne popołudnie spedzone w ogrodzie,

poznanie świata roślin, owoców i warzyw innej strony,

rozwinięcie wiedzy dzieci nieograniczające się tylko do marketów,

darmowe owoce,

swieża pietruszka do rosłu, wprost z ogordu

świeże warzywa,

posiłkowanie się na łonie natury, przy którym jedzenie smakuje zupełnie inaczej.

I dodać tu można, że dom na tle wspaniałego ogrodu wygląda bardziej upiększony, ciekawiej, w dodatku dobrze dopracowany, tworzący kontrast może podnieść wartości całej posesji i domu.

Na zakończenie wypada stwierdzić, że jeśli mamy też możliwość, czyli wejście w posiadanie ogrodu i przy nim domu to można to wspaniale wykorzystać, poznać naturę od środka. Jak i również można rozkręcić biznes w postaci sprzedaży owoców, warzyw. Jak i również można hodować zwierzęta na mięso, mleko i jaja i inne korzyści.