Czy warto zdecydować się na drzwi aluminiowe?

Drzwi z aluminium były kiedyś wykorzystywane wyłącznie w obiektach użyteczności publicznej. Dziś jednak wiele się zmieniło i materiał ten bardzo chętnie jest wybierany także przez właścicieli domów oraz mieszkań. Zyskał on popularność nie tylko ze względu na walory użytkowe, ale też wyjątkową estetykę! Odpowiedź na pytanie, czy warto zdecydować się na drzwi aluminiowe, brzmi zatem – zdecydowanie tak! Sprawdźmy w artykule dlaczego!

Trwałość i wytrzymałość

Najważniejszą zaletą drzwi z aluminium jest ich wytrzymałość. Materiał ten jest odporny na wiele czynników, a przy tym łączy w sobie niewielką wagę z ogromną trwałością. Dzięki temu często wybierany jest do tworzenia np. drzwi tarasowych oraz balkonowych z wielkogabarytowymi przeszkleniami.

Aluminium wyróżnia się też odpornością na korozję i niekorzystne warunki zewnętrzne, takie jak wilgoć, opady czy promieniowanie UV. W odróżnieniu np. od drewna nie wymaga przy tym żadnej szczególnej pielęgnacji ani konserwacji. Nie odkształca się podczas użytkowania ani nie odbarwia pod wpływem słońca. Drzwi aluminiowe cechują się więc solidnością oraz wieloletnią żywotnością.

Doskonałe parametry izolacyjne

Drzwi aluminiowe charakteryzują się także doskonałymi parametrami izolacyjnymi, zarówno pod kątem ciepła, jak i akustyki. Wiele modeli ma bardzo niski stopień przenikania ciepła, dzięki czemu pomagają zachować we wnętrzu optymalną temperaturę oraz nadają się do budownictwa pasywnego.

Dodatkowo świetnie izolują dźwięki dochodzące z zewnątrz, a więc wyciszają pomieszczenia. Wybór drzwi z aluminium jest zatem doskonałym rozwiązaniem, jeśli zależy Ci na ciszy i spokoju. Świetnie sprawdzą się też dla osób mieszkających w hałaśliwej okolicy, np. przy placu zabaw dla dzieci lub głośnej, ruchliwej ulicy.

Uniwersalna estetyka

Walory użytkowe to jednak nie wszystko. Drzwi wykonane z aluminium, które znajdziesz w ofercie renomowanych producentów, takich jak Alumex, cechują się też wyjątkowym wyglądem. Co istotne, występują one w wielu wersjach kolorystycznych i rozmaitych wykończeniach, co wpływa na ich uniwersalną estetykę i możliwość dostosowania do każdego wystroju.

Aluminium to materiał niezwykle prosty w obróbce, dzięki czemu można łatwo dopasować wygląd drzwi do indywidualnych preferencji. Świetnie sprawdza się zarówno z wystrojem nowoczesnym, loftowym czy minimalistycznym, jak i bardziej klasycznymi aranżacjami.