Lacobel w kuchni jako alternatywa dla klasycznych płytek ściennych

Po kupnie domu lub mieszkania przychodzi nam podjąć kolejną ważną decyzję: jak będzie zaprojektowane wnętrze. Czy postawimy na klasyczne klimaty, w których będzie rządzić drewno, a może zdecydujemy się na nieco nowocześniejszy styl, w którym główną rolę będzie odgrywało szkło? W dzisiejszym artykule zaj

Podstawowe informacje na temat lacobelu

Lacobel, to do niedawna mało znany materiał wykończeniowy, który coraz częściej staje się alternatywą dla płytek ceramicznych. Jest to tafla szkła, pozbawiona wad optycznych i wyróżniająca się wysoką gładkością, lakierowana z jednej strony na wybrany kolor. Czasami można spotkać się z nazewnictwem, jakoby szkło z grafiką było lacobelem — nie jest to jednak do końca prawda; oryginalny lacobel ma jednolitą barwę. Najczęściej nie jest hartowany, jeśli więc potrzeba nam wykończenia wnętrz odpornego na uszkodzenia, bardziej wytrzymałą wersję lacobelu zamówisz u niektórych producentów, na przykład w Architekturze Szkła.

Lacobel w kuchni — czy to dobry pomysł? 

Lacobel staje się coraz popularniejszym wyborem w kuchni, zastępując standardowe płytki. Jest to świetna opcja, albowiem jest on odporny za zabrudzenia i szkodliwe czynniki zewnętrzne. Z jednolitych szklanych tafli łatwo jest usunąć zabrudzenia, dzięki czemu unikamy żmudnego czyszczenia np. fug i konieczności ich wymiany. Warto także wspomnieć, że szkło lacobel może być umieszczane w każdym miejscu kuchni, także nad kuchenką gazową. Wówczas wykonuje się je w wersji hartowanej, która odznacza się wyższą odpornością na wysokie temperatury, szok termiczny czy uszkodzenia mechaniczne, co czyni je całkowicie bezpiecznym w użytkowaniu.

Jak zaaranżować szkło lacobel?

Choć mogłoby się wydawać, że szkło lacobel sprawdzi się przede wszystkim w nowoczesnych wnętrzach, nie jest to do końca prawda. Dobry architekt z pewnością będzie w stanie przemycić lacobel nawet do najbardziej klasycznych wnętrz. Jest to przecież doskonały materiał do wnętrz małych i wąskich, gdyż odbija on światło, czyniąc pomieszczenie większym i bardziej przestronnym. Sprawdzi się więc doskonale w kuchniach w bloku, w których często brakuje miejsca.

miemy się tą drugą opcją i przedstawimy ciekawe propozycje aranżacji płytek lacobel. Zapraszamy do lektury!