Obrazy i grafiki jako kreatywny element oryginalnej aranżacji wnętrz

Jeśli uważamy, że w domu czegoś brakuje na ścianach, być może warto je urozmaicić umiejętnie i harmonijnie dobranymi obrazami lub grafikami. Podobnie jak meble i akcesoria są one niezbędne, aby ożywić, upiększyć i uatrakcyjnić pomieszczenia. Obrazy i grafiki – jak je zaprezentować – informacje.

Obrazy, zdjęcia, grafiki i rysunki zdradzają nasz indywidualny gust, a jednocześnie pozwalają lepiej określić ogólny styl pomieszczeń, salonu, kuchni lub łazienki, gdzie szczególnie dobrze sprawdzają się obrazy na szkle.

Na przykład, aby urządzić sypialnię w kobiecym stylu, najlepiej zdecydować się na obrazy botaniczne lub obrazy ręcznie malowane o eterycznych motywach i subtelnych kolorach. Jeśli jednak szukamy czegoś bardziej śmiałego do nowoczesnego mieszkania, wybierzmy abstrakcyjne obrazy z nadrukiem cyfrowym w odważnych kolorach lub klasycznej czerni i bieli. Aby dodać charakteru korytarzom, można zaopatrzyć się obrazy ze zdjęć na płótnie znanych osób ze świata kina lub popkultury, a nawet scen z ważnych własnych wydarzeń rodzinnych.

Przy dekorowaniu pomieszczeń nie można lekceważyć zasad prawidłowej aranżacji. Na przykład na jednej ścianie można położyć tapetę, a na drugiej wybrać grafiki na meble, które odzwierciedlają główny motyw, dodać lampę ścienną lub lustro, by w ten sposób powstało małe arcydzieło wystroju wnętrza.

Pierwsza zasada przy wyborze grafik i obrazów do salonu, kuchni lub przedpokoju jest bardzo prosta, należy pozwolić, by kierował nami instynkt. Temat, który wybieramy, niezależnie od tego, czy będzie to obraz figuratywny czy obraz abstrakcyjny, powinien pomóc w przekształceniu domu w miejsce pełne pomysłów zaczerpniętych z naszego własnego świata.

Jeśli preferujemy styl skandynawski, najlepiej zaopatrzyć się w kilka nadruków z motywami inspirowanymi naturą, takimi jak liście i bukoliczne krajobrazy, które będą świetnie wyglądać w salonie ze stołem z litego drewna i mnóstwem naturalnych dekoracji.

Oprawione w ramy i z passe-partout obrazy w swojej najbardziej klasycznej wersji, mogą ozdobić ściany każdego pomieszczenia. Spośród gamy tych produktów można przykładowo wybrać:

  • czarno białe grafiki do minimalistycznej sypialni,
  • obrazy z abstrakcyjnymi motywami do salonu o współczesnym charakterze,
  • druki panoram i wielkich metropolii, jeśli lubimy styl industrialny,
  • obrazy w stylu vintage z reprodukcjami klasyków sztuki do salonu w stylu retro.

Na specjalną uwagę zasługują szklane obrazy do łazienki, które są obecnie jednymi z najbardziej poszukiwanych akcesoriów wyposażenia wnętrz, ponieważ stanowią  fantastyczne rozwiązanie przekształcające wnętrze łazienki w przestrzeń, w której relaks i przyjemność estetyczna idą w parze. Szklane obrazy, które zainstalujemy we wnętrzu łazienkowym stanowią nie tylko praktyczny, ale również o wysokich walorach estetycznych element dekoracyjny. Potrafią one zaakcentować różne rozwiązania, które są odpowiednie nie tylko do nowoczesnych łazienek, ale też klasycznych, w stylu vintage lub shabby chic.