Zwalczanie szczurów – deratyzacja

Zwalczanie myszy i szczurów zasiedlających budynki mieszkalne, placówki o różnym przeznaczeniu (na przykład szkoły czy domy kultury), biura, pomieszczenia gospodarcze to deratyzacja. Termin ten odnosi się też do innych gryzoni. Deratyzacja szczurów to usługa, która określana jest także jako odszczurzanie. Jest to naprawdę szeroki wachlarz usług, który obejmuje nie tylko samo fizyczne zwalczanie szczurów i myszy, ale również zapewnienie budynkom solidnej ochrony przed ich wnikaniem do wnętrza.

Zwalczanie gryzoni

Myszy i szczury określane jako gryzonie to szkodniki nie tylko wyrządzające duże straty w żywności, ale również roznoszące szereg chorób. Z uwagi na szybkie tempo rozmnażania każdego dnia ich ilość znacząco się powiększa. Niektórzy specjaliści twierdzą, że dziennie na świecie gryzoni jest więcej nawet o kilka milionów. Dlatego tak ważne jest odpowiednie zwalczanie gryzoni . Tyczy się to szczególnie szczurów, które są spośród wszystkich gryzoni największe. Bardzo ważne jest, aby nie czekać, aż ich populacja znacząco się powiększy, ale jak najszybciej poddać je deratyzacji. Szczury wyrządzają bowiem ogrom szkód. Mogą nie tylko zniszczyć zapasy zboża, ale również uszkodzić przewody instalacyjne, a nawet rury od kanalizacji. Tym samym stwarzają ogromne zagrożenie pożarowe. Dowiedz się dlaczego zwalczanie gryzoni ma tak duże znaczenie.

 

Kret – to zwierzę, która dla człowieka nie stanowi żadnego zagrożenia. Uszkadza jednak poważnie uprawy, niszczy trawniki, kwiaty.

Mysz – to gryzoń, który spośród wszystkich osiedla się najbliżej człowieka. Zdarza się, że myszy przenoszą różnego rodzaju pasożyty. Stanowią niemałe zagrożenie.

Szczur – żyje w koloniach. Szczurze stado może liczyć nawet dwieście osobników. Szczury uważane są za zwierzęta wszystkożerne. Świetnie pływają i nie straszne im żadne otwory. Ich cechą charakterystyczną są bardzo rozwinięte zmysły.

Kuna – w bezpośrednim kontakcie nie stanowi ona większego zagrożenia dla człowieka. Kuny kojarzymy przede wszystkim z przegryzanymi przewodami w samochodach. Sieją one również duże spustoszenie w naszych domach, uszkadzając na przykład ocieplenie dachów. Mogą również przenosić różne choroby. Rozmnażają się naprawdę szybko, co jest jednym z większych problemów, jeśli o nie chodzi.

Szczury – zagrożenie nie tylko dla zdrowia

Szczury to gryzonie roznoszące wiele chorób. Do jednych z najgroźniejszych zalicza się tyfus plamisty szczurzy. Jest to choroba, którą wywołują bakterie zasiedlające komórki szczurzego organizmu. Tyfus plamisty szczurzy może powodować zapalenie naczyń krwionośnych. Konsekwencją tej choroby może być też poważne uszkodzenie narządów. Inną chorobą roznoszoną przez szczury jest tularemia. Do objawów tej choroby zalicza się:

 • wymioty;
 • biegunkę;
 • bóle mięśni;
 • gorączkę.

Mało kto wie, że to również szczury są odpowiedzialne za dżumę – jedną z groźniejszych chorób atakujących ludzkość. To właśnie epidemia dżumy wywołana przez szczury była jedną z bardziej dotkliwych. Jest to choroba bakteryjna o ostrym przebiegu, która charakteryzuje się wysoką śmiertelnością.

Szczury stanowią nie tylko zagrożenie dla naszego zdrowia, ale również naszych upraw i zbiorów. Niszczą to, co udało się już zebrać. Są prawdziwą plagą w gospodarstwach rolnych, w których nierzadko przegryzają rozmaite przewody, skutecznie unieruchamiając wykorzystywane do pracy na roli maszyny. Kiedy przegryzą przewody w budynku, mogą doprowadzić do pożaru. Przenoszą pchły, co stanowi zagrożenie dla naszych psów i kotów. Są niebezpieczne też dla zwierząt gospodarskich, które mogą zarażać poważnymi chorobami. UWAGA: zdarza się, że szczury atakują ludzi.

Doskonale pokazuje to, że deratyzacja szczurów jest bardzo ważne. Pozwala zatroszczyć się nie tylko o uprawy i mienie, ale również nasze zdrowie, a nierzadko również życie. Nie tylko deratyzacja szczurów, ale również zwalczanie kretów i nornic oraz zwalczanie kun w najbliższym otoczeniu jest wyrazem troski o dobro i bezpieczeństwo nie tylko swoje, ale również całej społeczności.

Realizacja deratyzacji – Oferta

Metoda fizyczna deratyzacji – obejmuje ona kilka czynności, które albo następują po sobie, albo przebiegają równolegle, a podejmowane są po to, aby pokonać gryzonie (szczury, krety, kuny, myszy). Pierwszym krokiem, który trzeba wykonać jest dokładna analiza problemu. Ma ona na celu ocenę wielkości populacji gryzoni, a także dokładną lokalizację miejsca, w którym przebywają. Następnie należy zabezpieczyć drogi, którymi gryzonie mogłyby uciec. Pamiętać trzeba o wszystkich szczelinach, ale również rurach i dostępach do kanałów. Celem tego działanie jest jak największe zminimalizowanie migracji gryzoni. W zależności od celu, do którego dąży deratyzacja wybierany jest sprzęt. Dzięki temu likwidacja gryzoni przebiega sprawnie i jest skuteczna. Do najczęściej wykorzystywanych narzędzi zalicza się:

 • pułapki sprężynowe;
 • chwytacze klejowe;
 • chwytacze mechaniczne.

Możliwy jest również odłów.

Metoda chemiczna deratyzacji – to zwalczanie gryzoni, które polega na dostarczaniu im substancji o działaniu biobójczym. Dochodzi do zatrucia gryzoni drogą pokarmową. Na efekt trzeba czekać od 24 do nawet 72 godzin. Trutka dobierana jest zawsze indywidualnie po uwzględnieniu takich czynników, jak:

 • wielkość populacji;
 • gatunek gryzoni;
 • miejsce, w którym gryzonie przebywają;
 • pogoda.

Duże znaczenie ma też czas, jaki przeznaczony jest na realizację deratyzacji. W przypadku chemicznej deratyzacji bardzo ważne jest przestrzeganie obowiązujących norm i regulacji prawnych w tym zakresie. To właśnie dlatego zwalczanie gryzoni wiąże się z koniecznością zastosowania karmników deratyzacyjnych. Trutka mająca unicestwić gryzonie jest umieszczana tylko w nich.

Oferujemy:

 

Deratyzacja szczurów

Deratyzacja myszy

Deratyzacja kretów

Zwalczanie kun

Zwalczanie kretów i nornic

 

Cena:

 

Jednym z częściej zadawanych pytań dotyczących oferowanych przez nas usług jest to dotyczące kosztów, jakie generuje deratyzacja . Wiele osób pyta również czy deratyzacja szczurów wiąże się z wyższym wydatkiem niż deratyzacja myszy. Koszt, jaki trzeba ponieść w związku z deratyzacją nie jest stały. Wpływ na ostateczną cenę ma przede wszystkim sytuacja, która zawsze dokładnie analizowana jest przez pracowników, a także zastosowane ostatecznie metody. Poniżej można zapoznać się jednak ze wstępnym cennikiem za usługę deratyzacji.

Deratyzacja szczurów cennik

Deratyzacja myszy cennik

Deratyzacja kretów cennik

Zwalczanie kretów i kun cennik

Efekty

Deratyzacja w miejscowości to zawsze szereg korzyści. Chodzi zarówno o te o charakterze materialnym, jak i te czysto zdrowotne. Wraz z tym, jak pozbędziemy się gryzoni nie musimy w ogóle się obawiać. Deratyzacja to usługa bezpieczna, która zawsze przeprowadzana jest po dokładnej analizie sytuacji i dopasowywana do każdego przypadku indywidualnie. Fachowcy dbają o to, aby gryzonie nie mogły dostać się do pomieszczenia. Skutecznie zapobiegają migracji szkodników, uniemożliwiając im tym samym proces rozmnażania.

 

Pracownicy, którym powierzona zostaje deratyzacja kretów, zwalczanie nornic, zwalczanie kun czy deratyzacja myszy w zawsze przechodzą wcześniej specjalne szkolenia. Dbamy o to, aby nie tylko skutecznie pozbyć się gryzoni, zapewniając tym samym naszym klientom stu procentowaną satysfakcję, ale pracujemy tak, aby zmniejszać ryzyko rozprzestrzeniania się chorób i minimalizować wystąpienie niebezpiecznych zdarzeń, do których może przyczyniać się obecność nie tylko szczurów, ale również kun, kretów, a nawet myszy.

Przeprowadzając zwalczanie gryzoni zawsze stosujemy wszystkie niezbędne środki bezpieczeństwa. Dbamy nie tylko o osoby, ale również te zwierzęta, którym nie chcemy zrobić krzywdy. Likwidacja gryzoni przebiega w kilku etapach. Po zakończeniu prac, które mogą zostać przeprowadzone na przykład w tak dużym mieście, jak Warszawa, zawsze monitorujemy dalej sytuację, przeprowadzając również szereg analiz. Wnioski zapisywane są w prowadzonych przez nas protokołach deratyzacyjnych.

Zwalczanie gryzoni jest zawsze rozwiązaniem zdecydowanie lepszym niż bezczynne czekanie aż postanowią zmienić miejsce pobytu bądź ich populacja się zmniejszy. Najlepsze efekty przynoszą działania profilaktyczne, a także monitorowanie sytuacji.

Dyskrecja

Pracujemy tak, aby zwalczanie kun, zwalczanie kretów i nornic oraz zwalczanie szczurów i myszy w danej miejscowości () było nie tylko skuteczne i bezpieczne, ale również dyskretne. Robimy wszystko, aby wykonywane przez nas prace nie zwracały niepotrzebnie uwagi.

Opinie

Kontakt

Chcesz skorzystać z usług firmy, której specjalnością jest deratyzacja kretów, deratyzacja szczurów i myszy bądź zwalczanie kun i nornic ? Nie czekaj. Najlepiej skontaktuj się z nami już dziś. Likwidacja szkodników w naszym wykonaniu to satysfakcja na najwyższym poziomie.