Okna z ukrytym skrzydłem – jak to działa?

Obecnie inwestorzy mają ogromną dowolność, jeśli chodzi o wybór stolarki okiennej. Dostępnych konfiguracji jest tak dużo,  że podjęcie ostatecznej decyzji przysparza niemałych problemów. Wśród wielu nowoczesnych systemów oferowanych przez producentów coraz większą popularnością cieszą się okna z ukrytym skrzydłem. Choć nie jest to zupełna nowość, wiedza na temat tych produktów wciąż jest niewielka. W dzisiejszym artykule przybliżymy sposób działania tego rodzaju okien. Zapraszamy do lektury dalszej części wpisu.

Czym są okna z ukrytym skrzydłem?

Okna z ukrytym skrzydłem to nowoczesne systemy wpisujące się idee współczesnego budownictwa. Wyróżnia je prosta forma oraz minimalistyczne wykończenie. Specyficzna budowa sprawia, że profil skrzydła ukryty jest za profilem ościeżnicy. Po umieszczeniu we wnęce okiennej widoczna od zewnątrz jest wyłącznie rama ościeżnicy, przechodząca bezpośrednio w powierzchnię szkła. Cała konstrukcja jest smukła i lekka. Okno wyśmienicie się prezentuje – staje się naturalnym przedłużeniem ściany. Elewacja budynku zyskuje dzięki temu atrakcyjniejszy wygląd. System okienny nie traci przy tym nic ze swojej funkcjonalności. Nadal można go normalnie otwierać i uchylać. Okna z ukrytym skrzydłem, dostępne m.in. w ofercie firmy Plastixal, polskiego producenta systemów okienno-drzwiowych, to idealne połączenie doskonałego wyglądu oraz praktycznego wykorzystania.

Dlaczego warto zdecydować się na okna z ukrytym skrzydłem?

Montaż okien z ukrytym skrzydłem to znakomite rozwiązanie w przypadku inwestorów zainteresowanych wykończeniem domu zgodnie z najnowszymi trendami architektonicznymi. Minimalistyczna forma i brak jakichkolwiek elementów dekoracyjnych to cechy idealnie wpisujące się w aktualną modę.  Dostępne na rynku systemy charakteryzują się ponadprzeciętną solidnością, odpornością na uszkodzenia oraz niekorzystne warunki atmosferyczne. Są wodoszczelne, zapewniają ochronę przed silnym wiatrem. Możliwość zastosowania wielkogabarytowych przeszkleń pozwala na uzyskanie systemów o zwiększonych wymiarach. Skrzydła okienne o dużych gabarytach gwarantują doskonałe doświetlenie pomieszczeń. Wnętrza stają się dzięki temu jaśniejsze i wydają się dużo przestronniejsze.

Zastosowanie starannie wyselekcjonowanych materiałów oraz najnowszych technologii produkcji pozwala uzyskiwać znakomite wyniki w zakresie izolacyjności termicznej i akustycznej. Najlepsze modele okien tego typu wyróżnia niski współczynnik przenikania ciepła, dzięki czemu z powodzeniem mogą konkurować z klasycznymi systemami określanymi jako energooszczędne. Okna z ukrytym skrzydłem stanowią wyśmienitą barierę przed niekontrolowanym ulatnianiem się energii z wnętrza budynku, co ma bezpośredni wpływ na poprawę komfortu termicznego wśród mieszkańców obiektu. Bogaty wybór dostępnych rozwiązań pozwala dopasować model do specyfiki konkretnego budynku. W przypadku niestandardowych projektów producenci oferują również wykonanie systemu w indywidualnym rozmiarze na specjalne życzenie inwestora.