- Zanurz się w świecie grozy i tajemnic z książkami na Matfel.pl
- Drukarnia opakowań: klucz do atrakcyjnego produktu
- Projektowanie na Wysokim Poziomie: Wykorzystanie Laminatów do Stworzenia Luksusowych Przestrzeni
- Druk na szkle: Rewolucja w dekoracji wnętrz
- Zastosowanie Kleju UV do Folii: Kompleksowy Przewodnik dla Producentów
Z jakimi typami nieczystości są w stanie poradzić sobie oczyszczalnie biologiczne?
Oczyszczalnia biologiczna to instalacja, która znajduje się na coraz większej liczbie posesji. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że jest przyjazna środowisku naturalnemu, a ścieki mogą być bezpiecznie odprowadzane do cieków wodnych i studni chłonnych. Ponadto można je ponownie wykorzystać, na przykład do podlewania ogrodu. Co jeszcze warto wiedzieć o oczyszczalniach biologicznych? Z jakimi nieczystościami sobie radzą?
Co nie powinno trafić do oczyszczalni biologicznej?
Mówiąc o poprawnym działaniu oczyszczalni biologicznej, w pierwszej kolejności należy wspomnieć o tym, co nie powinno do niej trafić. Nierzadko bowiem zdarza się tak, że domownicy wyrzucają do odpływów czy toalety substancje lub artykuły higieniczne, które przyczyniają się do powstawania awarii, co skutkuje koniecznością zastosowania specjalistycznych środków, a nawet wezwania specjalistów. Do biologicznej oczyszczalni ścieków nie powinny trafiać między innymi:
- smary i oleje,
- nierozkładalne substancje, na przykład kości, chusteczki higieniczne, ręczniki papierowe czy prezerwatywy,
- silnie żrące środki,
- ścieki pochodzenia zwierzęcego,
- substancje o charakterze przemysłowym.
Z czym oczyszczalnia ścieków sobie poradzi?
Oczyszczalnia biologiczna to instalacja, która doskonale się sprawdzi, jeżeli podłączenie do istniejącej sieci kanalizacyjnej jest niemożliwe lub mało ekonomiczne. Aby jednak działała sprawnie i dobrze sobie radziła z nieczystościami, trzeba z niej korzystać zgodnie z przeznaczeniem. Mowa tutaj nie tylko o regularnych przeglądach i innych czynnościach związanych z zaleceniami producenta, ale również o tym, żeby nie umieszczać w niej wyżej wymienionych nieczystości.
O to, z czym system poradzi sobie najlepiej, zapytaliśmy specjalistę z firmy zajmującej się oczyszczalni ekologicznych w Bogatyni, który wyjaśnił:
– Bezawaryjność przydomowej oczyszczalni jest uzależniona od sposobu użytkowania. Mogą do niej trafiać wyłącznie ścieki komunalno-bytowe. Ponadto przed rozpoczęciem użytkowania należy zapoznać się z zaleceniami producenta albo porozmawiać ze specjalistami, aby zasięgnąć szczegółowych informacji dotyczących konserwacji, jak i samego użytkowania instalacji. To pomoże uniknąć niepotrzebnych problemów związanych z jej działaniem.