Udekoruj swoje poddasze, aby wyglądało przytulnie i nowocześnie.

Myślimy o domu z poddaszem lub o wykorzystaniu go na przykład na sypialnię dla gości. Poddasza są idealne do stworzenia całkowicie niezależnego środowiska, ale połączonego z domem lub budynkiem. Ponieważ znajdują się one w najwyższej części domu lub budynku. Dach jest pochyły, co nadaje mu oryginalny i odmienny wygląd, który wszyscy lubimy. Dekorowanie go jest bardzo proste, jeśli weźmie się pod uwagę kilka szczegółów.

Jak urządzić piękne poddasze?

Poddasza mają dachy skośne. To czyni je atrakcyjnymi, nawet jeśli ich dekorowanie może być skomplikowane. Skomplikowane nie oznacza niemożliwe — przekonasz się o tym, urządzając swoje poddasze. Należy dobrze wymierzyć przestrzeń, aby nie przeładować jej meblami i detalami. Należy pamiętać, że meble muszą być dopasowane do wielkości pomieszczenia. Jednak przed meblami i tak dalej, należy zastanowić się nad kolorem ścian i sufitu. Nawet jeśli lubisz eleganckie odcienie ciemnego błękitu lub głębokiej zieleni, pamiętaj, że na poddaszach modne są jasne kolory. Pomyśl o całej bieli od sufitu do podłogi, aby optycznie powiększyć przestrzeń. Ale także do preferowania oświetlenia. Chociaż zazwyczaj mają one dużo okien i naturalnego światła, to właśnie jaśniejszy kolor będzie ich dopełnieniem. Można też wybrać delikatne, jasne odcienie, na przykład beż. Jest to ważne, ponieważ strychy, choć mają wysokie sufity i są przytulne, zazwyczaj nie są ogromne. Mają one raczej ograniczoną przestrzeń. Zachowaj więc upodobanie do ekstremalnych kolorów dla detali, takich jak tekstylia czy akcesoria.

Jakie materiały wybrać, aby udekorować piękne poddasze?

Ponieważ jest to bardzo atrakcyjna i przytulna przestrzeń, musimy bardzo szczegółowo zadbać o jej wystrój. Poddasza są zwykle urządzane w stylach takich jak minimalistyczny. Najpopularniejsze materiały do wykonania tej dekoracji to te bardziej naturalne, drewniane. Jak również surowe tekstylia. Sprawią one, że nie tylko będzie on wyglądał wspaniale, ale także uzupełnią komfortem i elegancją przestrzeń, która bez nich stałaby się zimna. Użycie koloru białego nie podlega negocjacjom. Jest to niezbędne w tych pomieszczeniach, które mogą wydawać się mniejsze. I które ze względu na swoje sufity i kształt mogą czasami wywoływać wrażenie małej przestrzeni. Biel jest niezbędna na pięknym poddaszu. Wybieraj również meble z jasnego drewna. Pięknie komponują się z białymi ścianami i sufitem. Jeszcze lepiej, jeśli zdecydujesz się na odsłonięte drewno na sufitach i kolumnach. Można naprawdę skorzystać z wielu stylów dekoracyjnych, nie rezygnując z jasnych kolorów ścian i sufitów. Należy również wybierać materiały takie jak wiklina, rattan, szlachetne drewno, a meble powinny być wystarczająco duże, aby były wygodne. Ale nie aż tak duże, aby zmniejszyć optycznie poddasze.

Kilka uwag praktycznych.

Niektóre strychy doskonale nadają się do urządzenia całego mieszkania, a nie tylko jednego pokoju. Nalegamy jednak, abyś skupił się na wymiarach mebli. Istnieją również inne szczegóły, które należy wziąć pod uwagę, więc należy o nich pamiętać. Jeśli masz do dyspozycji taras, wykorzystaj tę dodatkową przestrzeń, aby stworzyć inne środowisko niż we wnętrzu. Zastosuj szklane drzwi, aby nie stracić wrażenia przestronności, które już udało Ci się osiągnąć. Idealnym sposobem rozmieszczenia mebli na poddaszu jest układ w kształcie litery L. Jest to rozwiązanie podstawowe, funkcjonalne i estetyczne. W takiej przestrzeni nie powinno być żadnych podziałów między pomieszczeniami, wystarczy użyć mebli, aby wyznaczyć dowolny obszar. Pamiętasz, że mówiliśmy o stylu minimalistycznym? Chociaż można wybrać wiele stylów dekoracyjnych, należy pamiętać, że nie należy przesadzać z ozdobami na ścianach. Nie przeładowuj ich zdjęciami itp. Należy koniecznie wziąć pod uwagę wielkość mebli. Ale nigdy nie zaszkodzi pamiętać o czymś istotnym w takiej przestrzeni. Umieść je również w narożnikach, które mogłyby nie nadawać się do użytku, np. w pochyłej części sufitu.